Wyścig po poziomki

Gra - Tappi i Poziomkowa Przygoda jest osadzona w klimacie wakacyjnego lasu, pachnącego poziomkami i pełnego zieleni

Gra – Tappi i Poziomkowa Przygoda jest osadzona w klimacie wakacyjnego lasu, pachnącego poziomkami i pełnego zieleni (https://www.taniaksiazka.pl/gra-tappi-i-poziomkowa-przygoda-zielona-sowa-p-1055022.html). Gracze poruszają się po polach Szepczącego Lasu za pomocą trójwymiarowych postaci zwierzątek, pokonując przeszkody, sadząc lub omijając drzewka, naprawiając dziurawe mosty i zbierając poziomki. W grze dostępne są dwa scenariusze różnej trudności – dzięki dwustronnej planszy możemy na bazie tych samych elementów wziąć udział w dwóch niepodobnych do siebie przygodach. Dzięki prostym, zrozumiałym zasadom, pięknym ilustracjom i sympatycznym bohaterom, gra pozwala w łatwy i przyjemny sposób wprowadzić dziecko do świata gier planszowych. Jest to propozycja przeznaczona jest dla najmłodszych graczy – przedszkolaków, którzy dopiero uczą się, czym są gry planszowe i na czym polega przestrzeganie zasad gry. Gra pozwala również na swobodną zabawę elementami i ponowne przeżywanie przygód bohaterów (znanych niektórym również z książek).

Tappi i przyjaciele

Gra “Tappi i Poziomkowa Przygoda powstała na podstawie bestsellerowej serii książek o wikingu Tappim i jego przyjaciołach. Ich przygody wymyślił i opisał w ciepłych i pogodnych opowiadaniach Marcin Mortka. Znani z książek bohaterowie: wiking Tappi, reniferek Chichotek i troll Gburek towarzyszą nam w grze również w kartonowej, trójwymiarowej postaci, odpowiednio pomagając lub przeszkadzając w zbieraniu poziomek. To właśnie chatka Tappiego jest również miejscem, gdzie w jednej z wersji gry kończy się poziomkowy wyścig.

Przebieg gry

Podczas gry na pierwszej stronie planszy dzieci rzucają kostką i przesuwają swój pionek o wskazaną liczbę pól. Na niektórych polach na graczy czekają dodatkowe przygody i zadania. Zwycięzcą tej wersji gry zostaje osoba, który zbierze najwięcej poziomek. W drugiej wersji celem gry jest naprawić mostek łączący dwie strefy planszy, posadzić drzewo i zebrać 5 poziomek. Wygrywa ten, kto zrobi to najszybciej.

Elementy gry

Zawartość pudełka to dwustronna, kolorowa plansza z narysowanym torem, 96 żetonów z poziomkami, 8 żetonów z deskami, 5 kartonowych choinek do samodzielnego złożenia i ozdobienia (3D), kartonowe pionki przedstawiające leśne zwierzęta – lisa, sowę, borsuka, jeża i zająca, a także trzech bohaterów książkowych: wikinga, renifera i trolla, które należy umieścić w plastikowych podstawkach, instrukcja i kostka.

Pozytywny wpływ na rozwój dzieci

Gra ma wiele zalet. Ma korzystny wpływ na wiele dziecięcych umiejętności:

  • uczy przestrzegania zasad
  • rozwija umiejętność planowania
  • rozwija spostrzegawczość
  • ćwiczy umiejętność liczenia
  • rozwija wyobraźnię

Autorką gry “Tappi i Poziomkowa Przygoda jest Anna Sobich-Kamińska, znana z wielu publikacji rozrywkowo-edukacyjnych Wydawnictwa Zielona Sowa, takich jak np. “Czarodziejski labirynt, “Kosmiczny labirynt, “Odkrywcy: Sahara, “Misia i jej mali pacjenci. Klinika Młodego Weterynarza. Rodzinna gra karciana, “Kroniki Archeo. Dookoła świata“ i innych. Poza projektowaniem gier planszowych, karcianych i kafelkowych autorka zajmuje się również pisaniem książek dla dzieci.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com